Populističke vesti tabloida ne zaobilaze ni pseća govanca. DNK analiza psećeg izmeta još jedan uspeh „Zlatnog doba“ u Srbiji ili još jedan način izvlačenja novca iz gradske kase. Ili samo još jedna „vest“, da se nešto piše.
U ime promocije tehnološkog progresa Srbije i dostignuća zlatnog doba , pojavila se još jedna senzacionalistička vest u Blicu. Izjava zamenika Gradonačelnika, gospodina Vesića, o obaveznom čipovanju i uzimanju DNK kućnih ljubimaca svedoči o olakom davanju neozbiljnih izjava i potpunom nepoznavanju tematike kojom se bavi.

Još 2005 godine, Zakonom o veterinarstvu je propisano obavezno čipovanje kućnih ljubimaca, koje nikada u potpunosti nije sprovedeno u delo. Znači da se ne može ponovno uvesti, već se postojeći zakon može samo sprovesti. Pominjanje uzimanja DNK je u oblasti naučne fantastike u zemlji u kojoj je od preko 3000 odgajivača pasa, dakle, vlasnika, prijavljenih samo u Kinološkom savezu, (što ne znači i registrovano), samo 13 registrovano pri APR-u i Min.Poljoprivrede, Uprava veterine, što zakon nalaže. Interesantno da to nikoga ne zanima. Koliko bi se sredstava moglo sakupiti putem njihove registacije i kontrole, to gradu nije zanimljivo. Ali, DNK analiza i trošenje sredstava na još jedan projekat, bez smisla i rezultata, koji će obrstiti gradsku kasu, je izuzetno aktuelan. Doprinosi iluziji da se nešto, pa makar i besmisleno radi da se očiste ulice od neidentifikovanih psećih govanaca neodgovornih vlasnika, koji ne nose sa sobom plastične kesice i lopatice, i ne čiste za svojim psima naš beli grad.
Ulice su pune izbačenih pasa od strane neodgovornih vlasnika i time se niko od odgovornih iskreno ne bavi, ali se uporno izmišljaju novi načini za kradju budžeta, jer nikoga i ne zanima sudbina tih namučenih bića.
Postoje načini da se vlasnici kućnih ljubimaca učine odgovornima, ali u upravi grada ne postoji iskrena namera, ni volja, ni znanje, da se ovo sprovede u delo.
I tako to traje već decenijama. Samo se sistem kradje novca iz budžeta usavršava.